SPA anlamı nedir?

“SPA nedir?” sorusunu cevaplamadan önce SPA kelimesinin nereden geldiğine dikkat edelim. SPA kelimesi Latince anlamıyla ‘Selus Per Aqua’ yani ‘Sudan Gelen/Su İle Gelen Sağlık’ anlamlarına gelmektedir. Kökeni Romalılara uzanan SPA’lar su ile yapılan bakımları ve terapileri ifade etmektedir. Su ile yapılan bakımların sunulduğu yerler ise SPA merkezi olarak tanımlanmaktadır.

SPA nasıl yapılır?

SPA denildiğinde akla ilk gelen şey sudur. Peki SPA nasıl yapılır? SPA bakımlarında elbette sadece su yoktur. Şifalı taşlar ve aromatik yağlar da SPA bakımlarının olmazsa olmazlarıdır. SPA hizmetlerinde muhakkak profesyonel masaj teknikleri uygulanır. Bir SPA merkezine giden kişi çeşitli bakımlardan ya da masajlardan yararlanabilmektedir.

SPA kuralları nelerdir?

SPA’nın nasıl yapıldığını bilmeyenlerin kafalarındaki en önemli soru işaretlerinden biri SPA kurallarıdır. SPA merkezlerinde en önemli kural gergin olmamaktadır. SPA merkezlerinde amaç rahatlamak ve gevşemektir. Rahatlama ve gevşemeyi sağlaması amacıyla SPA merkezlerinde neler yapıldığını merak edenlerin de bileceği üzere SPA merkezlerine adım atar atmaz rahatlatıcı bir müzik ve atmosfer yer alır. SPA bakımları esnasında havlu, bornoz ve terlik giyilmektedir. Masaj sırasında vücuttaki dolaşımı etkileyecek türden kıyafetlerin giyilmemesi önemlidir.

© 2020 SERA ESTETİK | Designed By Oğuzhan Şahin

العربيةEnglishFrançaisDeutschTürkçe