Peeling Nedir?

Peeling Nedir?

Peeling ne demek diye sorarsan hemen açıklayalım: Peeling, içinde mikro tanecikler barındıran cilt temizleme üründür. Peelingin içindeki bu taneler sayesinde gözeneklerini derinlemesine temizleyebilir, cildinin ışıldamasını sağlayabilirsin. Peeling sadece yüze değil vücudun her yerine yapılabilir.

Niçin Peeling Yapmalıyım?

Niçin Peeling Yapmalıyım?

Zamanla makyaj kalıntıları, kir ve ter gözeneklerimize dolar. Gözeneklerimizden bu kiri çıkarmak kolay kolay mümkün olmaz. Günlük yüz temizleyicileri sadece cildin yüzeyini temizler. Peeling ise içindeki tanecikler sayesinde gözenekleri temizler, sivilce oluşumunun önüne geçer ve siyah noktaları temizler.

Hassas ciltler için Peeling

Hassas ciltler için Peeling

Hassas bir cilde sahipsen mutlaka cilt tipine uygun bir peeling kullanmalısın. İçeriğinde çok büyük taneler olan peelingler senin için uygun değildir. Büyük taneli peelingler cilt yüzeyini çizebilir, bu nedenle daha minik taneli ve kokusuz olan peelingleri kulanmalısın.

Peeling çeşitleri

Peeling çeşitleri

Peeling denilince herkesin aklına yüz peeling gelse de aslında vücut için de peelingler vardır. Cildinin kuru olduğu bölgelere peeling yaparak ölü deriyi atabilirsin.

Dudak Peelingi

Dudak Peelingi

Kuruyan dudaklarını nemlendirmek için dudak peeling kullanmalısın. Özellikle mat ruj sürmeden önce dudak peeling yaparak dudaklarının pul pul görünmesini engelleyebilirsin.

Vücut peelingi

Vücut peelingi

Pazar bakımına vücut peelingini de dahil etmeye ne dersin? Gözeneklerinin açılması için mutlaka yaz sonunda peeling yapmalısın. Ölü deriyi atmak, cildini derinlemesine temizlemek çiin vücut peeling doğru bir uygulama olacaktır.

Bacak peelingi

Bacak peelingi

Vücudumuzun en çok kuruyan bölgesi bacaklardır. Pul pul görünmeye çok yatkın olan bacaklarını bacak peeling ile temizleyerek bakım yapabilirsin. Bacak peelingini mutlaka duştan sonra yapmanı öneririz, böylece gözeneklerin daha açık olacaktır.

© 2020 SERA ESTETİK | Designed By Oğuzhan Şahin

العربيةEnglishFrançaisDeutschTürkçe