Parafinin Yararları:

1) Parafin, yaşın ilerlemesi nedeni ile yıpranan, zarar gören ve onarılması gereken deri için iyi bir bakım onarım sağlar.

2) Parafin doğal bir bileşendir ve özü mumdan, aynı zamanda da doğadan elde edilen vitaminlerden oluşur. Doğal bir ürün olduğundan ve kimsayal madde barındırmadığından zarar cilde zarar vermez ve pek çok yarar sağlar.

3) Çok kuru bir cilde parafin uygulaması yapılmışsa, 2 gün boyunca parafin üstün bir etki yapar. 2 günün sonunda etkisi azalmaya başlar. Ancak, cilt çok kuru değilse, etkisi bir haftaya kadar devam eder. Uygulandığında çok iyi bir sonuç doğuran parafin, etkisinin azalması nedeni ile düzenli şekilde uygulanması gereken bir bakım ürünüdür. Ancak düzenli uygulandığında yıpranan deride gözle görülür büyük bir iyileşme sağlanır.

4) Parafinin toksin atma özelliği bulunur. Genel olarak el ve ayak bakımlarında kullanılan parafin, bu özelliği sayesinde zayıflama amaçlı da kullanılabilmektedir.

5) Parafinin aynı zamanda bel, boyun, özellikle de eklem ağrılarının giderilmesinde, fıtık gibi tedavilerde önemli etkileri bulunur. Bu nedenle, parafin uzman doktorlar tarafından da önerilerek kullanılan, fizik tedavi sırasında yaşam kalitesini yükseltmek için tercih edilen çok önemli bir üründür.

© 2020 SERA ESTETİK | Designed By Oğuzhan Şahin

العربيةEnglishFrançaisDeutschTürkçe