Sıvı akışında bulunan sorunun normale dönüşümünü sağlamaktadır. Bu alandaki birikimin ortadan kalkması direkt olarak mikro sirkülâsyonun arttığının göstergesidir. Prosoterapide lenf drenajı yöntemiyle vücuttaki toksinler temizlenerek detoksikasyon sağlanmaktadır. Dokudaki revitalizasyon ve oksijenasyona bağlı olarak cilt tonüsitesini arttırır.

Uygulama Alanları

Selülit tedavisinde, zayıflama ve detoksikasyon, bölgesel şekillendirme, alt ekstrem, tede ağrı ve ödem, bacaklarda yorgunluk sendromu, premenstruel ödem, yüzde cilt elastikiyetinin arttırılması, gözaltı torbalanmalarında kullanılabilir. Her bir hava hücresi eşit olarak sekiz bağımsız bölmeye dağılır. Farklı yapı örneklerine karşı hızlandırılarak çemberimsi bir şekilde birbirlerine tutunurlar ve derece derece değişen basınç; süreci müdahale eder ve ayakucundan başlayıp üst kısma kadar devam eder.

Karın da ince bir çatlakla kendine yol açar ve kalpten toplar damalarla dönen kan ve lifler kan dolaşımını düzenler, direkt ve kademeli oksijen birikimi sağlar. Basınç devreden çıkar toplardamarda geri akım başlar ve bu da yüksek kan dolaşımı kalitesinin göstergesidir. Aynı zamanda toplardamarlarda kan dolaşımı dış sınır çizgisi yükseldiği için hava tanecikleri yerini boşalttıkça onların yerini dolduran damarlar genişler. Aort atar damarından kan daha hızlı pompalanır. Kan dolaşımı sırayla omuzlarda, kalpte, kalp kası hücrelerinde düzene girer ve vücudun oksijen tüketimi düşer.

© 2020 SERA ESTETİK | Designed By Oğuzhan Şahin

العربيةEnglishFrançaisDeutschTürkçe