Kaş ekimi yaptırmak isteyen herkese ve yanık yara izi olan kişilere de uygulanmaktadır. Operasyon sonrasında kaş ekimi yapılmış olan bölge kızarıp kabuklanacaktır. Bir hafta sonrasında kızarıklıklar ve kabuklaşma durumu tamamen geçer. Ekim yapılan bölgedeki saç telleri cansız olduğu ve sadece kaşların çıkış yönlerini belirlemek amaçlı olduğundan dolayı döküleceklerdir. Daha sonrasında ise kaşların tamamen yenilenip çıkması 3-6 ay içerisinde tamamlanmış olacaktır.

Kaşlarınızın uzama süresi, saç köklerinden alındığı için normal kaş teli uzama sürecinden biraz daha hızlı uzayacaktır. Bu sebeple düzenli kaş kesme işlemi ile kısaltılması gerekecektir.

Kaş Ekiminin Sonuçları Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Kaş Ekiminden 3 hafta sonra kaşa nakledilen saç telleri dökülür sanki hiç kaş ekimi yapılmamış gibi bir görüntü oluşturabilir. Bu dökülme kaş köklerinin tamamen kaybı gibi anlaşılmasın, sadece saç kökleri nakledildiği ortama adapte olabilmesi için saç tellerini taşıyamazlar. Ekilen kaşlar 2 ay sonra cilt altından yavaş yavaş çıkmaya başlar ve bu sürecin tamamlanması 5-6 ayı bulmaktadır.

Kaş Ekimi Kalıcı Mıdır?

Kesinlikle aynı saç ekiminde olduğu gibi kaş ekiminde de ekilen greftler ömür boyu dökülmezler. Daha önceki kaşlarımıza nasıl bakım yapıyorsak ekilen kaşlarımıza da aynı şekilde istediğimiz gibi inceltme, boya ve diğer işlemleri uygulayabiliriz.

Kaşın Nasıl Olacağına Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemli bu nedenle doktoruyla birlikte kaş çizgisine, sıklığına ve kalınlığına karar vermelidir.

Özellik ile dikkat etmesi gereken kalın bir kaşı istediğiniz gibi şekillendire bilirsiniz fakat ince bir kaşa yoğun ve kalın bir kaş görüntüsü veremezsiniz. Kaşlarınızın biraz normalden kalın olmasında herhangi bir sakınca yoktur.

© 2020 SERA ESTETİK | Designed By Oğuzhan Şahin

العربيةEnglishFrançaisDeutschTürkçe