Aromatik yağlar kullanılarak yapılan masajın en büyük özelliği vücudun kendi kendisini iyileştirme potansiyelini güçlendirmesi. Aromaterapi masajı sırasında buharda damıtma yöntemiyle çıkarılmış bitki özleri, bitki yağları kullanılıyor. Kişiye özel olarak seçilen kokuların rahatlatıcı, canlandırıcı etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik etki de yapıyor. Aromaterapi masajı yaklaşık 1 saat sürüyor.

Refleksoloji

Refleksoloji stres ve gerginliği gidermeye yönelik, ayak ve ellere özel bir masaj turu. Dolaşım ve sinir sistemini aktive eden masaj aynı zamanda vücudun doğal dengesini de güçlendiriyor. Refleksoloji vücutta enerji akışının olduğuna inanılan noktalara basınç uygulanarak yapılıyor. Bu bölgeler de el ve ayak içlerinde yoğun bir şekilde bulunuyor.

Çiçeklerle yüz bakımı

Pirinç tozu ve lavanta , japon gülü gibi çeşitli çiçek özleriyle hazırlanmış özel maske yine bitki karışımlarıyla hazırlanmış maskeyle temizlenmiş yüze uygulanıyor.

Yüze maksimum oranda nem verdiğine inanılan maskenin ardından özel yüz ve baş masajı yapılıyor. Balili kadınlar bu masajın yüzlerine tazelik verdiğine ve kırışıklarını giderdiğine inanıyorlar. Yüz ve baştaki belirli noktaları uyaran masaj kan dolaşımını hızlandırarak yüze canlılık veriyor. Yüz masajı da bitki çayı içilerek bitiriliyor.

© 2020 SERA ESTETİK | Designed By Oğuzhan Şahin

العربيةEnglishFrançaisDeutschTürkçe